Evde Kullandığım Elektronik Eşyalarım

Kullandığım Elektronik Aletler

 Bugünkü yazımda yukarıdaki resimlerden de görüldüğü üzere sizlere evimde kullandığım ve kullanıp ta memnun kaldığım birkaç elektronik aletten bahsedeceğim.  Bu elektronik aletler öyle ki hem hayatı kolaylaştırıyor hem de ev işlerinde büyük fayda sağlıyorlar. Evet hazırsak başlayalım.

Evlenmeden önce çeyiz hazırlıklarını tamamlama döneminde aldığım ütüm benim ilk elektronik ev eşyam olmuştu. Öyle ki o dönemde hem annemin hem de yengemin de ütüsünün bozuk olması aynı ütüden onlara da almamı gerektirmişti. Üç buçuk yıl olmasına rağmen hala ilk günkü gibi kullanıma devam ediyoruz ütümle. Genel itibariyle ciddi anlamda güzel bir ütü. Eksi yönünün olduğunu pek söyleyemem çünkü ben ütü yaparken en çok buharını kullandığım için benim için muhteşem bir ürün. Tabi bir de aceleyle ütüyü fişte bırakıp gitseniz bile belli bir süre sizi uyarıyor daha sonra kapanma moduna geçiyor, bu durum ütü açıkken boşa çalışmaya başladığı diğer anlarda da geçerli. Bu özelliği de beni kendine hayran bıraktı e diğer markaların da vardır ama ben genel olarak memnunum ütümden. Buraya linkini bırakıyorum ütümün daha detaylı incelemek isterseniz tıklayın. Bir de şunu da belirtmek istiyorum şu an ütünün fiyatı 300 TL’ye yakın bir miktar olsa da ben bu ütüyü üç buçuk yıl önce 80 TL gibi bir fiyata almıştım. Arada uçurum var değil mi? Şu anda hepsiburadada stoklarında olmasa da ben ütüyü tavsiye ederim ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.

Bir diğer çeyizlik için aldığım eşyam ise her evin olmazsa olmazı saç kurutma makinesi o dönem nedense bir Arzum markasına takılmışım ama pişman da değilim açıkçası. Çünkü kurutma makinem de gayet iyi çıktı sadece kafa yerinde biraz sıkıntı oldu arada çıkıyordu sanırım o da sıcaklığın etkisinden olsa gerek. O yüzdendir ki kafa kısmını çıkardım öylece kullanıyorum pek te sorun olmuyor. Fiyatına gelince tabiî ki benim aldığım dönem ile şimdiki arasında fark var ama o da alınmayacak gibi değil hani yine piyasa ile eşdeğer diyebilirim. Hepsiburadadan aldığım saç kurutma makinemin linkini de buraya bırakıyorum ilgilenen olursa tavsiye ederim. J

Bir diğer elektronik ev eşyam ise her evin olmazsa olmazı, mutfakların vazgeçilmezi, ev hanımlarının mutfaktaki en büyük yardımcısı tabiî ki de blender. Ve tabiî ki de bu ihtiyacımı da ayine hepsiburadadan karşıladım. Biraz üründen bahsetmek gerekirse eğer üç buçuk yıldır kullanmama rağmen öyle aman aman bir bozulma yaşamadım üründe fakat blender olarak kullandığım bölümü maalesef çok çabuk yıprandı. Özellikle ana makineye taktığım kısım yerinden oynadı diyebilirim. Şuanda da hala öyle fakaty yine de bozulana kadar kullanmaya devam edeceğim. Şimdi belki neden garantiye göndermiyorsun ki diyenleriniz olabilir ki haklılar da fakat ben garanti belgesini ve faturasını uzun zamandır aramama rağmen bulamamamdan dolayı gönderemiyorum garantiye. O yüzdendir ki kullanmaya devam. Doğrayıcı kısmına gelecek olursak şimdiye kadar onda bir sorun yaşamadım çok güzel doğrama yapıyor. Fakat ölçü kabında ya benden kaynaklı ya da üretimden kaynaklı bir leke sıkıntısı yaşadım. O da şöyle ki çoğu zaman ayranı pürüzsüz bir kıvamda olsun diye hep blenderdan çekerim. Fakat o bıçak izlerinden midir bilinmez ki bir de özellikle makineye attıktan sonra bir aşınma meydana geldi. Kullanılmayacak gibi değil tabiî ki de. Kullanıyorum hala ama kirli gibi gözükmesi de hoş değil hani L bu da artık nazar boncuğu olsun diyelim. Gerçi blender kafası da tam sağlam olaydı ya. Evet fakirin bu ürününe de  buraya  tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ürün kötü demiyorum çünkü neredeyse her üründe benzer sıkıntılar yaşanıyor annem ve yengemden biliyorum. Alın kullanın veya biraz daha araştırın çok daha iyisini daha iyi fiyata alın. Ama benim tavsiyem çok fazla da yer kaplamaması mutfakta.

Aslında her ne kadar elektronik aletten sayılmasa da ben onu bu kategoriye koyarak bahsetmek istiyorum. Yine indirimli fiyattan aldığım canım diital baskülüm. Hepsiburada indiriminden faydalanıp 19.90 gibi bir rakama almıştım ve geçen aya kadar hiçbir şeyi yoktu. Yılda bir kez pil değişimi oluyordu o kadar, onun dışında göstergeleri hep doğruydu. Fakat benim temizlik sonrası dikkatsizliğim sonrasında çamaşır makinesinin üstünden düşürmemle tuzla buz oldu resmen.  Şimdi yeni bir tane edinmem gerek. Tabiî ki de aynısından düşünüyorum bakalım uygun fiyata bulabilecek miyim? Dijital baskülüm hepsiburada sitesinden tabiî ki de. Hop  linkini de paylaşayım hemen.

Ve işte bence yılın ürününe sıra geldi. Hatta ve hatta bence tüm zamanlarda yaşamış kadınların büyük kurtarıcısı olmaya aday bir alet bu J birkaç özellik daha eklenseymiş fena olmazmış hani ya. Neyse artık o da bir sonraki üretimlere kalsın. Evet bu muhteşem ürünün adı Eufy RoboVac 11, HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge. İsminin bu kadar uzun olması sizi korkutmasın. Biz evde ona kısaca ‘’Titiz’’ diyoruz. Çünkü gerçekten her yeri çok güzel temizliyor. Önceden olsa her hafta sonumun bir günü mutlaka temizlik ile geçerdi. Oğlum ilgi isterken özellikle de elektrik süpürgesini kapatıp benimle ilgilen diye bas bas tepki gösterse de ben mecburen evi temizlemek zorundaydım en çok ta oğlum için çünkü her yer hep toz L Ev nankördür kısacası ne kadar temizlerseniz temizleyin yine toz hep toz ama titiz benim elim ayağım oldu resmen. Onu açıyorum hem köşe bucak koltukaltlarına giriyor hem de etrafta toz pislik bırakmıyor. Kendisinin farklı süpürme yöntemleri de var.  Mesela köşeleri süpürmesi için farklı köşe moduna ayarlıyorsunuz, eğer sadece orta kısımları süpürsün istiyorsanız ortadan süpürme moduna ayarlıyorsunuz, evi genel baştan süpürülsün istiyorsanız s süpürme moduna ve yüksek emiş gücüyle süpürmesi için de max moduna getirmeniz yeterli. Zaten siz onu süpürmesi için bıraktığınız zaman akıllı modu sayesinde merdivenlere geldiğinde yön değiştiriyor veya bir şeye çarptığı zaman geri dönebiliyor. Ama şöyle de bir durumu var ki altına bir şey sıkışınca hemen uyarı veriyor ve tabi bir de kendi alanının dar olduğu yerde. Mesela bizim evde giremediği tek bir yer var o da konsolun altı, resmen milim santimle dönüp süpürme işlemini tamamlayamıyor. Bu nedenle hemen uyarı veriyor. Onun dışında mutfakmış koltukaltlarıymış, balkonmuş, masa sandalye altıymış hepsi ve daha fazlası ‘Titiz’e emanet. Gözüm kapalı süpürüyorum resmen evi J hatta bazen ben mutfakla ilgilenirken eşim alıyor eline kumandasını o yönetiyor özellikle süpürülmesi gereken yerleri. Ah resmen nefes aldırıyor. Şimdiye kadar tek bir sıkıntımız oldu o da süpürme yerinde bulunan ince lastikle ilgili hafif bir aşınma meydana geldi ama yine de süpürmeye devam ediyor umarım bir sıkıntı da çıkarmaz. Bu arada madem o kadar temizliyor o kadar tozu nereye topluyor diye de sorabilirsiniz. Küçük bir haznesi var ama inanın o hazne evi süpürünce bir doluyor ben bile hayret ediyorum resmen. O yüzden iyi ki böyle bir ürün var ev işlerinden nefes alamazken şimdi rahatladım resmen. Oğlumla bile zaman geçirmek büyük keyif veriyor artık. Ben bu temizlik robotunu yaklaşık bir senedir kullanıyorum ve inanın herkese gözü kapalı tavsiye ederim. Ürün şu anda hepsiburadanın sitesinden geçici olarak temin edilememekte fakat fiyatına göre de alınabilecek en önemli ev eşyalarının başında geliyor diyebilirim. Daha fazla yorum ve bilgi için Eufy Temizlik Robotum yani ”Titiz”  üstüne tıklayıp inceleyebilirsiniz.

Evimizin birkaç elektronik ürünü daha var bunlardan bir tanesi de tost makinemiz. Çok sık kullanmasak ta kendisini, güzel tost yaptığını en önemlisi de tost yaptığımız tabanda yapışma yapmadığını ve güzel pişirme yaptığını söyleyebilirim. Çok çabuk ısınma sağlayarak max 5 dakikada istenilen incelikte tost yapabilir ve ızgara yapması sayesinde de buzluktan çıkaracağınız bir köfteyi dakikalar sonra size yemek olarak sunabilir. Fiyat olarak şu an biraz pahalı olsa da ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum. Hepsiburada da  Arzum Tostçu satışta.

Eğer evde balık ızgara veya normal ızgara yapayım hem kokusu olmasın hem de yumuşak olsun sert olmasın istiyorsanız Era Elektrikli Izgara tam size göre. Çünkü biz de mutfağımızın küçük olmasından dolayı birçok yöntemle pişirme yapıyoruz ki fırın da bunların başında geliyor ama ne yazık ki fırında pişen balığın da kokusu oluyor. Ama Era ızgarada pişirdiğiniz zaman pişirirken alt tabana su koymanız hem oluşan kokuyu önlüyor hem de pişen ürünün daha yumuşak kalmasını sağlıyor. Bu nedenle özellikle balık pişireceğimiz zaman ki bir de evde pişiriyorsak gerçekten tam tercih sebebi. Evet et de pişirebilirsiniz ama biraz fazla sürüyor eti ve tavuğu pişirmek bence en iyisi balık. Biz aldığımız dönemde kapaklı versiyonu mevcuttu ve onu almıştık yani alt tabana su koyduğumuzda üst tarafı sadece ısıtıp pişirmesi içindi. Ki bu benim için de büyük kolaylık oluyordu. Bir de ısıtıcı demirlerin olduğu yer vidalı olduğu için kullanım sonrası temizlenmeye de çok müsait. Ben buraya hepsiburadadan var olan bir link  bırakayım ama dediğim gibi benimki kapaklı idi. Onu görsellerde paylaşacağım.

Kahvaltıların baş tacı çay ve artık onun da hızlı ve kolay yapılmasını sağlayan çay makinesi. Bu ürün aslında bana hediye olarak geldi. Normalde var olan küçük demlikler bizim günlük ihtiyacımızı karşılıyor fakat bir misafir geldiği zaman malum çayı biraz fazla demlememiz gerekiyor. Bu nedenle benim bir çay makinesi almak aklımda vardı fakat üst kısmı cam olanlardan almak istiyordum. Lakin hediye olarak bu çay makinesi gelince de bu fikrimden artık vazgeçtim gibi çünkü bu makine çoklu misafirlerde tam bir cankurtaran oluyor. İçinde çay koymak için filtresi de olduğu için güzel bir ürün. Fakat bir dönem fazla kullanmamdan mıdır yoksa suyunu biraz fazla koymamdan mıdır bilemem alt taraftaki açma kapama düğmesi bozulur gibi olmuştu. Yani altına bir şey iliştirince ya da elimle tutunca anca yanıyordu ışığı ve o şekilde kaynatıyordu suyu. Bu da biraz canımı sıkmıştı açıkçası. Sonra uzunca bir süre dinlenmeye bırakınca makineyi hoppp geri düzeliverdi. Ben de kullanmaya devam ettim. Şimdi hala kullanıyorum ve bir sorun daha yaşamadık bakalım inşallah ta yaşamayız çok işe yarıyor çünkü çok. Bu arada alana da okuyorsa eğer sevgilerimi iletiyorum. Çay makinesinin aynısını hepsiburadadan buldum eğer incelemek isterseniz buyurun bi tık yeter.

Kahvaltılardan sonra içilecek bir diğer güzel içeceğimiz de Beko marka kahve yapma makinemiz. Bu ürünü eşim evlenmeden önce aldığı için yaklaşık 4 sene gibi uzun süredir birlikteyiz ve sürekli ama sürekli kullanıyoruz diyebilirim. Çünkü eğer evdeysek kahvaltıdan sonra, akşam yemeğinden sonra mutlaka günde iki öğün kahve içeriz. Eşimin bir defaya mahsus olmak üzere içinde süt ile kahve yapma deneyimi var ama yaklaşık beş dakika kadar bekledikten sonra uyarı sesini duymayınca vazgeçip fişini çekmesiyle son bulmuştur. Zaten sonuç ta makinenin dibinde süt tortularının kalması yanlış bir uygulama yapıldığının göstergesi olmuştur. O günden bu güne sadece kahve yapmak için kullanır olduk kahve makinesini J şaka bir yana zaten bozulma ihtimali çok düşük olan bir ürün olduğunu düşünüyorum çünkü makinenin genel temizliğini ve bakımını yaptığımız için ve kahve yapılan kabı da temiz bıraktığımız için şimdilik bir sıkıntı yok inşallah ta olmaz. Piyasada tek gözlü kahve makinesi satımı neredeyse çok az zaten. Hep ikişer gözlü kahve makinesi çok yaygın.  Tabi fiyatları da oldukça yüksek. Eşimin nereden aldığını bilmiyorum ama ben hepsiburadan aynı marka makinenin çift gözlü olanının adresini buldum buraya  tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kullandığım elektronik aletlerden bahsederken hep fark etmişsinizdir Hepsiburada ’dan aldığımı ve link olarak ta hepsiburada linkini veriyorum bunun da tek bir sebebi var. Gerçekten güvenilir bir site olması ve ürünlerinin arkasında durarak tüketiciyi mağdur etmemesi. Bütün ürünleri mükemmel mi tabiî ki de hayır ama mükemmele yakın onu söyleyebilirim. Çünkü eğer ürünle ilgili bir sıkıntım var da bu satıcı tarafından giderilmezse hangi ürün olursa olsun satıcının olumsuz yorumuyla karşılaşırsınız. Düşünün TV gibi bir cihazı bile bu siteden aldık. Daha ne denir ki? Seçim sizin. İyi okumalar.

Esin

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s